Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości z zadatkiem

Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom » Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości z zadatkiem

Fotograf Mieszkań i Domów Warszawa

Jeżeli masz kupca na mieszkanie, lecz nie dysponuje on gotówką i potrzebuje czasu na jej zgromadzienie, podpisz z nabywającym umowę przedwstępną sprzedaży mieszkania z zadatkiem.

Zadatek jest formą zabezpieczenia na wypadek gdyby nabywca rozmyślił się i chciał zrezygnować z kupna. Wysokość zadatku wpłacana przez kupującego to zwyczajowo 10 proc. wartości mieszkania, chociaż może być ustalony w dowolnej wysokości.

Decydując się na zadatek w umowie przedwstępnej sprzedaży mieszkania lub domu dobrze jest znać zasady, które obowiązują obie strony (warto je też wpisać do umowy, aby nie było wątpliwości):
- gdy dojdzie do sprzedaży, zadatek wliczony jest w cenę mieszkania lub domu
- gdy kupujący odstąpi od umowy traci zdatek na rzecz sprzedającego
- gdy sprzedający odstąpi od umowy płaci nabywcy dwukrotną wartość zadatku
- gdy nie dojdzie do sprzedaży z przyczyn niezależnych lub z winy obu stron, zadatek zwracany jest kupującemu

Zadatek jest lepszym rozwiązaniem niż zaliczka, ponieważ zabezpiecza wykonanie umowy jeśli kupujący się rozmyśli. Zaliczka jest zwracana, a zadatek pełni rolę odszkodowania w wypadku niewywiązania się z umowy.

Dariusz Majgier - fotograf wnętrz, mieszkań, domów i nieruchomości Profesjonalna sesja fotograficzna to najlepszy sposób na szybką sprzedaż domu lub mieszkania! Specjalizuję się w fotografowaniu nieruchomości i umiem je tak zaprezentować, że szybciej się sprzedają (mój rekord to 30 minut od publikacji ogłoszenia)! Poznaj ofertę, cennik oraz obejrzyj świetne zdjęcia na stronie:
Fotograf mieszkań, domów i nieruchomości

Zobacz też inne porady:
- Jak przygotować oświetlenie mieszkania lub domu do sesji fotograficznej w nocy?
- Lista cennych przedmiotów, mebli, wyposażenie wnętrz, łazienki i kuchni
- Jak przygotować kuchnię do zdjęć podczas sesji fotograficznej mieszkania lub domu?
- Wymień z klientem numery telefonów komórkowych
- Ile procent prowizji bierze pośrednik nieruchomości?
- Akt notarialny umowy kupna/sprzedaży/darowizny lub poświadczenie dziedziczenia

 

umowa przedwstępna sprzedaży, umowa z zadatkiem, zadatek czy zaliczka, zadatek przy sprzedaży domu, zadatek przy sprzedaży mieszkania

 
 
 
 
2017-07-28 © Blog Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom. Bezpłatne porady dla osób sprzedających dom lub mieszkanie bezpośrednio, przez biuro nieruchomości lub z pomocą pośrednika w obrocie nieruchomościami. Fotografia mieszkań i domów w Warszawie i okolicach.