Księga wieczysta dla działki, mieszkania lub domu

Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom » Księga wieczysta dla działki, mieszkania lub domu

Fotograf Mieszkań i Domów Warszawa

Księga wieczysta to publicznie dostępny rejestr, który opisuje stan prawny nieruchomości. Wskazuje komu i jakie prawa przysługują do gruntu, domu, budynku lub wydzielonego mieszkania. Jeżeli nieruchomość ma założoną księgę wieczystą jej odpis będzie potrzebny w momencie sprzedaży mieszkania lub domu.

Jeżeli sprzedawana nieruchomość ma założoną księgę wieczystą, przy pierwszym spotkaniu udostępnij kupującemu jej numer. Będzie mógł samodzielnie i bezpłatnie sprawdzić zawartość księgi wieczystej w serwisie internetowym "Elektroniczne Księgi Wieczyste" prowadzonym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. To dane dostępne dla każdego.

Serwis ekw.ms.gov.pl umożliwia wyszukiwanie i przeglądanie ksiąg wieczystych, składanie wniosków o wydanie odpisu zwykłego/zupełnego, wyciągu z KW lub zaświadczenia o zamknięciu księgi wieczystej.

Księga wieczysta zawiera m.in. roszczenia, egzekucje, informacje o hipotece pod zabezpieczenie kredytów i pożyczek, które obciążają nieruchomość oraz dane wierzycieli. Te informacje są niezwykle istotne z punktu widzenia kupującego.

Dariusz Majgier - fotograf wnętrz, mieszkań, domów i nieruchomości Profesjonalna sesja fotograficzna to najlepszy sposób na szybką sprzedaż domu lub mieszkania! Specjalizuję się w fotografowaniu nieruchomości i umiem je tak zaprezentować, że szybciej się sprzedają (mój rekord to 30 minut od publikacji ogłoszenia)! Poznaj ofertę, cennik oraz obejrzyj świetne zdjęcia na stronie:
Fotograf mieszkań, domów i nieruchomości

Zobacz też inne porady:
- Bądź punktualnie i nigdy nie spóźniaj się na umówione spotkanie
- Ile trwa sprzedaż mieszkania lub domu?
- Poczęstunek dla klientów - ciastka, czekolada, kawa i herbata
- Przyjemny zapach w domu - zadbaj o naturalne zapachy
- Jak przygotować balkon lub taras do sesji fotograficznej?
- Prowizja agencji nieruchomości podlega negocjacji

 

księgi wieczyste

 
 
 
 
2017-07-28 © Blog Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom. Bezpłatne porady dla osób sprzedających dom lub mieszkanie bezpośrednio, przez biuro nieruchomości lub z pomocą pośrednika w obrocie nieruchomościami. Fotografia mieszkań i domów w Warszawie i okolicach.