Ile procent prowizji bierze pośrednik nieruchomości?

Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom » Ile procent prowizji bierze pośrednik nieruchomości?

Fotograf Mieszkań i Domów Warszawa

Biura nieruchomości stosują w cenniku różne stawki prowizji od sprzedaży domu lub mieszkania. Zwykle jest to od 1 do 3 proc. wartości mieszkania. Oznacza to, że biuro nieruchomości pobierze w granicach od 5 tys. do 15 tys. zł za sprzedaż mieszkania o wartości 500 tys. zł.

Niektóre agencje biorą prowizję tylko od sprzedającego. Inne obciążają nią sprzedającego i kupującego po równo lub w różnych proporcjach.

Oczywiście wysokość prowizji oraz umowę pośrednictwa można i warto negocjować, aby spełniała oczekiwania sprzedającego oraz agenta nieruchomości, tak aby obie strony były zadowolone ze współpracy.

Dariusz Majgier - fotograf wnętrz, mieszkań, domów i nieruchomości Profesjonalna sesja fotograficzna to najlepszy sposób na szybką sprzedaż domu lub mieszkania! Specjalizuję się w fotografowaniu nieruchomości i umiem je tak zaprezentować, że szybciej się sprzedają (mój rekord to 30 minut od publikacji ogłoszenia)! Poznaj ofertę, cennik oraz obejrzyj świetne zdjęcia na stronie:
Fotograf mieszkań, domów i nieruchomości

Zobacz też inne porady:
- Jak powiększyć optycznie wnętrze mieszkania lub pokoju na zdjęciach?
- Jakie dokumenty wymagane są podczas sprzedaży domu lub mieszkania
- W jakich serwisach dodać ogłoszenia dotyczące sprzedaży mieszkania lub domu?
- Przygotuj kartki i długopis, aby kupujący mógł zanotować to, co mówisz
- Biały kolor ścian i sufitu we wnętrzach jest praktyczny i uniwersalny
- Ile trwa sprzedaż mieszkania lub domu?

 

prowizja biura nieruchomości, ile wynosi prowizja od sprzedaży, wysokość prowizji biura nieruchomości, kwota prowizji od nieruchomości, koszty usługi w agencji nieruchomości

 
 
 
 
2017-07-28 © Blog Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom. Bezpłatne porady dla osób sprzedających dom lub mieszkanie bezpośrednio, przez biuro nieruchomości lub z pomocą pośrednika w obrocie nieruchomościami. Fotografia mieszkań i domów w Warszawie i okolicach.