Jak wycenić dom lub mieszkanie na sprzedaż?

Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom » Jak wycenić dom lub mieszkanie na sprzedaż?

Fotograf Mieszkań i Domów Warszawa

Są trzy sposoby aby prawidłowo wycenić mieszkanie lub dom na sprzedaż. Każdy ma swoje wady i zalety.

1. Najprostszy i bezpłatny, ale też najmniej pewny sposób, to porównanie cen innych nieruchomości w okolicy. Mogą do tego służyć serwisy z ogłoszeniami sprzedaży nieruchomości lub ogłoszenia w prasie. Możesz też zapytać sąsiadów o cenę, jaką zapłacili za swoją nieruchomość. Oczywiście musisz brać pod uwagę, że ceny zmieniają się w czasie, a w ogłoszeniach ceny są zwykle wyższe niż rzeczywiste.

2. Rzeczoznawca majątkowy, który zawodowo zajmuje się wycenami, może w formie pisemnej określić urzędową wartość rynkową nieruchomości. Dokumentem poświadczającym wycenę jest operat szacunkowy, a koszt wyceny może wynieść nawet kilkaset złotych.

3. Jeżeli zdecydujesz się na sprzedaż mieszkania przez agencję nieruchomości, bezpłatną wyceną zajmie się pośrednik w obrocie nieruchomościami. Jeżeli dobrze zna lokalny rynek i sprzedaje wiele mieszkań w okolicy, będzie w stanie prawidłowo oszacować cenę domu lub mieszkania w zasadzie od ręki.

Na ostatecznę cenę mieszkania lub domu wpływ ma nie tylko sama nieruchomość, ale również wyposażenie - może to być kuchnia z najnowocześniejszym sprzętem AGD, drogie meble lub inne przedmioty i urządzenia podnoszące jej wartość (np. panele słoneczne). Mieszkanie jest też więcej warte po przeprowadzonym remoncie.

Ostatecznie i tak cenę zweryfikuje rynek - zbyt drogie mieszkanie nie znajdzie nabywcy...

Dariusz Majgier - fotograf wnętrz, mieszkań, domów i nieruchomości Profesjonalna sesja fotograficzna to najlepszy sposób na szybką sprzedaż domu lub mieszkania! Specjalizuję się w fotografowaniu nieruchomości i umiem je tak zaprezentować, że szybciej się sprzedają (mój rekord to 30 minut od publikacji ogłoszenia)! Poznaj ofertę, cennik oraz obejrzyj świetne zdjęcia na stronie:
Fotograf mieszkań, domów i nieruchomości

Zobacz też inne porady:
- Oświetlenie salonu i pokoju - dużo jasnego światła
- Skup mieszkań i domów za gotówkę, czyli szybka sprzedaż w ciągu kilku dni
- Baner reklamowy w oknie, na balkonie lub na ogrodzeniu z numerem telefonu
- Sprzątanie mieszkania i czystość w domu to podstawa!
- Zwierzęta w domu nie zawsze są mile widziane
- Bądź punktualnie i nigdy nie spóźniaj się na umówione spotkanie

 

wycena mieszkania, wycena domu, wycena nieruchomości, ile kosztuje mieszkanie, jak wycenić dom, rynkowa wartość nieruchomości, samodzielna wycena mieszkania, ile jest warte mieszkanie, ile jest warty dom, cena mieszkania, cena domu, jak wycenić mieszkanie, jak wycenić dom

 
 
 
 
2017-03-31 © Blog Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom. Bezpłatne porady dla osób sprzedających dom lub mieszkanie bezpośrednio, przez biuro nieruchomości lub z pomocą pośrednika w obrocie nieruchomościami. Fotografia mieszkań i domów w Warszawie i okolicach.