Jak przygotować kuchnię do zdjęć podczas sesji fotograficznej mieszkania lub domu?

Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom » Jak przygotować kuchnię do zdjęć podczas sesji fotograficznej mieszkania lub domu?

Fotograf Mieszkań i Domów Warszawa

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń. Zawsze pokazywana jest na zdjęciach, więc musi zostać starannie przygotowana do sesji fotograficznej mieszkania lub domu.

Najważniejsza w kuchni jest czystość. Szczególnych starań wymagają powierzchnie odbijające światło, zwłaszcza ciemne - na nich wyraźnie widać wszystkie zacieki, plamy czy okruchy.

Trzeba umyć podłogę, płytki, wypolerować blat kuchenny, wyczyścić szafki z zewnątrz, umyć płytę kuchenną, lodówkę, piekarnik, okap i zlewozmywak oraz widoczne rury. Wszystkie miejsca należy potem osuszyć, np. przecierając ściereczką lub papierowym ręcznikiem.

Niedopuszczalna jest sytuacja, aby na zdjęciach były widoczne zacieki na meblach kuchennych, plamy na blacie, butelki ociekające tłuszczem, pobrudzony obrus lub mokre ścierki.

Zbędne przedmioty warto pochować do szafek. Najczęściej do wyniesienia są różne plastikowe butelki, lekarstwa, notatki, papierki, zdjęcia i nalepki, pudła, reklamówki, słoiki, płyn do mycia i pozostała chemia kuchenna, nieestetyczne lub poplamione pojemniki, kosz na śmieci, rzeczy upchane za szafkami.

Wyposażenie kuchni, które ma zostać na widoku, nie może być zniszczone, zepsute lub brzydkie. Sesja fotograficzna to okazja, aby wymienić część przedmiotów na nowe - przydadzą się także podczas prezentacji mieszkania kupującym.

Na wierzchu może zostać typowe wyposażenie kuchni, m.in. estetyczny czajnik, ekspres do kawy, robot kuchenny, zestaw noży, drewniane deski, waga, młynek, solniczka, pojemnik na pieczywo, ładne komplety pojemników (np. wypełnione makaronem lub kaszą) i inne estetyczne akcesoria kuchenne. Na płycie kuchennej można postawić lśniący garnek lub patelnię.

Wnętrze mogą urozmaicić m.in. kwiaty cięte i doniczkowe (np. zioła w doniczkach), owoce, patera z ciastem, filiżanki, kubki, książki i czasopisma kulinarne, stojaki na wino. Na wieszaku warto powiesić rękawice, fartuch kuchenny, ściereczki. Na pustej ścianie może zawisnąć obraz.

Napraw wszystkie uszkodzenia i usterki, np. obluzowane zawiasy, które powodują, że drzwiczki się nie domykają lub wyglądają na krzywe. Sprawdź oświetlenie - jeżeli żarówka jest przepalona trzeba ją wymienić. Skontroluj żaluzje, stan karniszy i firanek.

Na zdjęciach będzie widać całe wnętrze, więc dokładnie rozejrzyj się i ustal co jeszcze możesz poprawić, aby kuchnia wyglądała olśniewająco.

Jeżeli z czymś nie możesz sobie poradzić, zdjęcia zawsze można poddać niewielkiemu retuszowi w Photoshopie podczas obróbki. Dlatego kropla czerwonego wina na białej ścianie to jeszcze nie powód aby ponownie malować kuchnię:-)

Dariusz Majgier - fotograf wnętrz, mieszkań, domów i nieruchomości Profesjonalna sesja fotograficzna to najlepszy sposób na szybką sprzedaż domu lub mieszkania! Specjalizuję się w fotografowaniu nieruchomości i umiem je tak zaprezentować, że szybciej się sprzedają (mój rekord to 30 minut od publikacji ogłoszenia)! Poznaj ofertę, cennik oraz obejrzyj świetne zdjęcia na stronie:
Fotograf mieszkań, domów i nieruchomości

Zobacz też inne porady:
- Podaj dokładny adres mieszkania lub domu na mapie z dojadzem
- Przygotuj kartki i długopis, aby kupujący mógł zanotować to, co mówisz
- Odpowiednia temperatura w mieszkaniu - ogrzej wnętrze lub włącz klimatyzację
- Jak powiększyć wnętrze małego pokoju na zdjęciach?
- Zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami w spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnocie mieszkaniowej
- Lista cennych przedmiotów, mebli, wyposażenie wnętrz, łazienki i kuchni

 

fotografowanie kuchni, sesja fotograficzna kuchni, kuchnia w mieszkaniu, kuchnia w domu, zdjęcia kuchni, fotograf w kuchni, fotografia kuchni, sesja zdjęciowa kuchni

 
 
 
 
2017-07-28 © Blog Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom. Bezpłatne porady dla osób sprzedających dom lub mieszkanie bezpośrednio, przez biuro nieruchomości lub z pomocą pośrednika w obrocie nieruchomościami. Fotografia mieszkań i domów w Warszawie i okolicach.