Zdjęcia mieszkań i domów nie mogą wprowadzać w błąd

Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom » Zdjęcia mieszkań i domów nie mogą wprowadzać w błąd

Fotograf Mieszkań i Domów Warszawa

Fotografie mieszkań i domów na sprzedaż muszą pokazywać nieruchomość taką, jaka jest w rzeczywistości. Zdjęcia nie mogą oszukiwać kupujących i wprowadzać ich w błąd.

Nie ma technicznych przeszkód, aby w programach graficznych zupełnie przerobić wnętrze, np. naprawić podłogę, usunąć pęknięcia, "odnowić" meble, dorobić brakujący kaloryfer lub usunąć "zbędne" rury w łazience. Jednak taka ingerencja to rodzaj oszustwo, które zraża wielu potencjalnych nabywców.

Można, a nawet należy wykonać retusz fotografii, poprawiając wszystko to, co zniekształca obiektyw. Poprawia się kontrast, kolory, nasycenie, ostrość, krzywizny wynikające z niedoskonałości soczewek. Można też wyretuszować pyłki, usunąć kabelek od lampy na biurku (nie ma wpływu na stan nieruchomości) lub zbędną koszulę zostawioną przez przypadek na łóżku.

Natomiast niedopuszczalne są zabiegi "poprawiające" jakość ścian (np. usunięcie pęknięć, grzyba, nierówności, dużych dziur), podłogi (np. "naprawa" płytek lub klepek) czy mebli i wyposażenia (jeżeli mają zostać sprzedane razem z wnętrzem) lub "wyczyszczenie" uciętych pni w ogródku.

Celem zdjęć jest pokazanie prawdziwego stanu nieruchomości. Klient, który przyjdzie oglądać wnętrze, nie może zastać czegoś innego niż się spodziewa. Takie działanie spowoduje, że traci zaufanie do sprzedającego, a przecież nie o to chodzi w procesie sprzedaży nieruchomości.

Dariusz Majgier - fotograf wnętrz, mieszkań, domów i nieruchomości Profesjonalna sesja fotograficzna to najlepszy sposób na szybką sprzedaż domu lub mieszkania! Specjalizuję się w fotografowaniu nieruchomości i umiem je tak zaprezentować, że szybciej się sprzedają (mój rekord to 30 minut od publikacji ogłoszenia)! Poznaj ofertę, cennik oraz obejrzyj świetne zdjęcia na stronie:
Fotograf mieszkań, domów i nieruchomości

Zobacz też inne porady:
- Lista cennych przedmiotów, mebli, wyposażenie wnętrz, łazienki i kuchni
- Skup mieszkań i domów za gotówkę, czyli szybka sprzedaż w ciągu kilku dni
- Poczęstunek dla klientów - ciastka, czekolada, kawa i herbata
- Jak przygotować kuchnię do zdjęć podczas sesji fotograficznej mieszkania lub domu?
- Filmowanie lub fotografowanie wnętrza telefonem komórkowym, smartfonem, tabletem, aparatem
- Spokojna muzyka relaksacyjna w tle podczas oglądania domu

 

zdjęcia mieszkań, fotografowanie mieszkania

 
 
 
 
2017-07-28 © Blog Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom. Bezpłatne porady dla osób sprzedających dom lub mieszkanie bezpośrednio, przez biuro nieruchomości lub z pomocą pośrednika w obrocie nieruchomościami. Fotografia mieszkań i domów w Warszawie i okolicach.